VİZYON
Ulusal ve uluslararası sağlık sorunlarına gerçekçi ve yenilikçi bakış açısı ile eğilen, çözüm üreten, evrensel düzeyde araştırmalar yaparak tıp bilimini geliştiren, insanı ve insanca değerleri önemseyen, yetkin ve alanında öncü hekimler yetiştiren bir tıp fakültesi olmak
Hedefler:
1.Yüksek kaliteli eğitim almış, ülkemizin öncelikli sağlık sorunlarıyla mücadele edebilecek bilgi, beceri ve yetkinliklere sahip, gelişime açık, ilerleyen teknolojiye ve gelişen tıbbi yaklaşımlara uyum sağlayabilecek ve uygulayabilecek hekimler yetiştirmek.
2.Profesyonel değerlere, davranışlara, tutumlara bağlı, eleştirel düşünce kabiliyeti olan ve bilimsel araştırmaya meraklı, etik konularda hassas, teknoloji ve yeni bilgileri kullanabilen, iletişim becerileri yüksek hekimler yetiştirmek.
3.Ulusal ve uluslararası alanda aranan, toplum sağlığı ve koruyucu sağlık uygulamalarının tedavi edici hekimlik uygulamalarından daha öncelikli olduğu bilgisine sahip ve tutumuyla örnek hekimler yetiştirmek.
WhatsApp Sohbet